top of page
  • Zdjęcie autoraPaulina Skorupa

3 niezawodne sposoby na lepszą garderobę

Kiedy każdy dzień wygląda tak samo jak poprzedni, zapewne szukasz sposobów, jak dodać im trochę koloru. Kwarantanna nie jest łatwa dla nikogo. Mój sposób to dobry plan zrobiony dnia poprzedniego i świeże kwiaty w miejscu gdzie pracuje. To bardzo skutecznie poprawia mi nastrój.


Czas dla mody aktualnie jest bez precedensu, pokazy są odwołane, a projektanci zastanawiają się nad lepszymi sposobami wykorzystania swoich pracowni. Tak więc Prada i LVHM szyją maski i uniformy szpitalne. Gucci i Valentino Garavani ofiarowały znaczne sumy pieniędzy na walkę z pandemią. A jednocześnie zamówienia, na których polegają całe kraje, między innymi Bangladesz, gdzie przemysł modowy przynosi 2,8 miliarda dolarów zostają anulowane. Jaki będzie miało to wpływ na modę w drugim i trzecim kwartale tego roku? Tego możemy się tylko domyślać.


Przygotowałam dla was na dzisiaj 3 sposoby na lepszą garderobę, bez względu na to czy twój budżet opiewa na tysiące funtów, czy ubierasz się w sieciówkach.


1. Stwórz uniform.


Kiedy myślisz o kimś kimś stylowym, to zapewne przychodzi ci do głowy celebrytka z szafą wielkości mieszkania. Jest dużo racji w tym, że prawdziwie stylowe osoby zawsze wyglądają trochę inaczej, ale i jednym z wielkich nieporozumień na temat bycia stylowym jest to, że nigdy nie powinnaś kupować czegoś podobnego do tego, co już masz.


Oczywiste jest, że nie jest celem posiadanie 5 identycznych czarnych swetrów i 10 par podobnych dżinsów. Jeśli jednak znasz swój typ sylwetki i wiesz w czym wyglądasz ładnie, to dlaczego nie kupić kilku podobnych zestawów. Każda stylowa kobieta na świecie ma swój uniform i kieruje się prostą formuła przy budowaniu nowych kompozycji. Sposób na taką formułę to stworzenie garderoby kapsuły.


Ja wybrałam najprostszy zestaw, żeby wam pokazać, jakie możliwości daje para dżinsów i marynarka, można ją zestawić z trampkami, butami na obcasie i sandałami na koturnie. Na tej podstawie stworzysz przynajmniej 10 różnych stylizacji.

Foto. Pinterest


2. Zaprzyjaźnij się z krawcową.


Być może myślałaś, że zawód krawcowej należy już do przeszłości. W czasach, kiedy wszystko można kupić gotowe, tworzenie ubrań od podstaw, wydaje się być niepotrzebnym zbytkiem. Ale wiele stylistek korzysta z pomocy utalentowanych osób, które poprawiają i dopasowują ubrania do sylwetki. Aby wszystko lepiej leżało, nawet T-Shirty. Marki premium, np.: Hugo Boss oferuje poprawki krawieckie na miejscu. Nawet jak coś nie leży dokładnie tak jakbyś chciała, albo ma o jedną falbanę za dużo, możesz to zmienić.


3. Dodatki

Zdaję sobie sprawę, że słyszałaś to już nie raz, ale dodatek może całkowicie zmienić charakter ubrania, które masz na sobie. I nie mówimy tu wcale o jakimś szaliku i apaszce, ale nawet para odpowiednich kolczyków może zmienić twój strój w coś naprawdę stylowego. Nie muszę dodawać jaki efekt może mieć odpowiednio dobrana torebka.


Jestem bardzo ciekawa, czy ty masz jakieś swoje pomysły na styl. Może takie, które podała ci mama lub babcia. Podziel się nimi w komentarzu.


32 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page