top of page
  • Zdjęcie autoraPaulina Skorupa

Czarny kolor, tajemniczy czy nudny?

W grupie, którą prowadzę na facebooku padło takie pytanie. Czy będzie porada dla kogoś, kto lubi inne kolory ale mimo wszystko ciągle ubiera się na czarno?


Czy ty jesteś jedną z tych osób? Czy kiedy jesteś w sklepie ciągnie cię właśnie tam, gdzie są czarne rzeczy? Czy kiedy masz do wyboru każdy inny kolor, zawsze wybierzesz czarny?


Nie jesteś jedyna. Kobiety wybierają czarny kolor z wielu powodów, czasem chcą się ukryć za swoim strojem a czasem chcą być tajemnicze. Poza tym słyszałyśmy już nie raz o tym, że mała czarna powinna być w każdej garderobie. Na pewno dobrze jest mieć jedną ładną sukienkę, choćby czarną, ale tę rolę równie dobrze spełni: mała różowa, mała zielona, lub mała złota. Poniżej znajdziecie listę powodów, dla których czarny jest często wybierany przez kupujące.


1. Chcemy się schować.


Czarny kolor uważa się za brak koloru, łączy się go z tym co nieznane. Kiedy ubieramy się na czarno czujemy się bezpieczne, pewnie. Jest to kolor poważny, więc zawsze będziemy wyglądać w nim profesjonalnie, prosto i konwencjonalnie. Tworzy on pewnego rodzaju dystans, kiedy chcemy być niewidoczne, z różnych powodów. Może nie chcemy żeby ktoś zobaczył jak bardzo się zmieniliśmy a może na swój sposób jest to zbroja, którą pokazujemy światu.


Victoria Beckham w swojej zbroi


2. Umysł kocha to co znajome.


Twój umysł uwielbia to co jest znajome, więc jeśli kolor czarny towarzyszy ci już od dawna, normalnym będzie, że będziesz polować na czarne rzeczy w sklepie niczym wyszukiwarka google. Połączenie nerwowe w twoim umyśle mówi Czarne = znajome. Znajome = bezpieczne. A ponieważ głównym zadaniem twojego umysłu jest utrzymanie cię przy życiu, za każdym razem kiedy będziesz próbowała wybrać niebieski zamiast czarnego, twój umysł będzie dawał ci komunikat: Danger! Tak trudne i tak proste jednocześnie.Donatella Versace zawsze podczas pokazów mody zakłada czarne ubrania.

3. Czarny jest tajemniczy.


Kolor czarny jest uważany za tajemniczy, wyrafinowany i sexy. Zakładamy czarne rzeczy na wieczór, kiedy chcemy poczuć się silne, pewne siebie i dodać sobie odwagi. Czujemy się wtedy bardziej wyrafinowane i chcemy przygody. Nie bez przyczyny najbardziej tajemniczy ze wszystkich superbohaterów - Batman ubiera się na czarno.


Zdjęcie / źródło: przepastne zasoby internetu.


4. Czarny wyszczupla.


Pewnie słyszałaś nie raz, że czarny kolor wyszczupla. Przynajmniej wizualnie, bo jedynym sposobem żeby wyszczuplić się tak naprawdę, wciąż pozostaje kombinacja ćwiczeń i diety. Kolor czarny w kombinacji z innymi potrafi stworzyć iluzję wysmuklenia. Taki efekt mają szczególnie czarne spodnie, albo jakiś strategicznie umieszczony dodatek, np.: wąski, czarny pasek.


A ty dlaczego nosisz czarny kolor?


23 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page