top of page
  • Zdjęcie autoraPaulina Skorupa

Garderoba Jesieniary circa 2021

Nagle nie wiadomo skąd zrobiła się nam jesień. pamietam początek roku, wiosnę i lato, ale październik zawsze mnie trochę zaskakuje. Może dlatego, że wrzesien jest tym miesiącem, w którym tak dużo się dzieje. Jestem mamą, jest początek roku i tradycyjnie pod koniec sierpnia biorę urlop, więc pierwszy tydzień po powrocie mierzę się z górą prania, mundurkami szkolnymi i mnóstwem innych rzeczy.

Tak jak jak drogowców zaskakuje zima, tak mnie zawsze zaskakuje jesień. Jestem na nie nigdy nie przygotowana. Ubrania na zimniejsze dni spoczywają jeszcze w workach, ja jeszcze chodzę z gołymi nogami i trampkach, okazjonalnie zakładając sukienkę, botki i kapelusz. Ale nie da się oszukać, że dni są już krótsze a wilgoć czuje się w kościach.


Nie lubię kupować zbyt wiele, ale z całą pewnością nie jestem minimalistką. Moje zakupy rzadko wynikają z impulsu, raczej z potrzeby. No i uwielbiam robić research, badać modę, tym sposobem jestem przygotowana i wiem co dokładnie chcę kupić.


Catsuit

Widziałam na pokazach mody, że rajstopopodobne kreacje w odważnych kolorach przełamują elegancję babcinych sukienek. Kiedy już myślałam że niczym mnie już nie zaskoczą nagle okazuje się że obcisła rajstopa może jednak wejść na salony. Lubię odważne ubrania, jedyne czego bym się obawiała jest jak się układa pomiędzy udami (Camel toe alert). Nie mogę też nie myśleć o praktycznej stronie takiego ubrania. Lubię modę, ale chyba wole ponadczasowość, zamiast trendów, wolałabym chyba zainwestować w jakiś element, który będę nosiła dłużej. No i na pewno bardziej sprawdzi się u kogoś, kto planuje imprezę, bo do pracy nada się średnio.
Puffa Coat


W poprzednich latach nosiłyśmy futra (Sterling Coat) i oversizowe płaszcze z wełny. Futra w pastelach i zwierzęcych cętkach. Oversizowe płaszcze będziemy nosić (inwestycja będzie się zwracać) ale pastele są trochę w odwrocie. Ale mamy piękną i bardzo praktyczną modę na kurtki puchowe. Co nie jest znów takie dziwne, biorąc pod uwagę fascynacje wczesnymi latami ’00. Są one jednak odnowione, krótsze i kolorowe. Zdecydowanie chcemy więcej.
Dzianina wersja Max

Kardigan, szalik, sweter, wszelka dzianina w wersji max. Nosimy pod płaszczem, na płaszcz i zamiast. Dla odważniejszych polecam ponczo. Grubsze sploty, wzory etniczne i suknie wieczorowe z dzianiny? Szukamy ciekawych połączeń i ciepłych swetrów. Nie jest to może zbyt odkrywcze w porze jesiennej, ale z cała pewnością praktyczne.


Spaceman

Fascynacje kosmiczne, powracają również, widzę wyraźny wpływ filmów z lat 70tych (Barbarella). Może znów zbyt odważne na co dzień, ale jestem otwarta na elegancki płaszcz w kolorze srebrnym, chociaż może buty będą praktyczniejsze. Botki ożywią total look, np.: w kolorze czarnym. Ewentualnie można pomyśleć o puchowej kurtce w kolorze srebrnym.
Matching sets


Bliźniaki, które znamy są grzeczne i przywodzą na myśl lata pięćdziesiąte. Pastelowe róże, żółwie i zielenie przywodzą na myśl damy i naszyjniki z pereł. Bliźniaki i zestawy circa 2021 są odważne i sexy.


70 dress


Bardzo łatwo zgadnąć, co jest moim ulubuonym ubraniem. Zawsze wybieram sobie taką, która w tym sezonie będzie się dobrze nosić. Krótka sukienka w stylu lat 70-tych, może być właśnie tym czego szukasz na randki i imprezy. Może być w towarzystwie wzorzystych rajstop, które pojawiają się jako mikro trend.
Acid Yellow


Na to czekałam, bo lubię inspiracje kolorystyczne. Chyba instynktownie szukamy, kolorów do ogrzania się, ten spełnia takie warunki. Wybrałam sukienki i płaszcz w tym kolorze, które będą super dodatkiem do „bezpiecznych” płaszczy i swetrów w kolorach czarnym, szarym i brązowym.Mam nadzieję, że inspiracje się przydadzą do waszych jesiennych planów.


Pozdrawiam!

14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

留言


bottom of page