top of page
  • Zdjęcie autoraPaulina Skorupa

Karl Lagerfeld – (złośliwy) mistrz

Zaktualizowano: 12 lut 2022


Umarł król a właściwie cesarz mody. Jeden z najsłynniejszych projektantów mody na świecie. Jedyny w swoim rodzaju, człowiek wielkiej pasji i ojciec niesamowitych sukcesów marki Chanel. Pomimo, że z marką zaczął współpracować dopiero w 1982 roku, a był też projektantem domu mody Fendi oraz linii sygnowanej własnym nazwiskiem, oczywiste jest, że Karl znaczy Chanel.

Karl Lagerfeld zajmował się modą od czasu wczesnego dzieciństwa, przez całe życie, do ostatnich dni, kiedy to nadzorował, mimo zaawansowanej choroby, przygotowania do ostatniego pokazu modu. To pasja, jakiej zazdroszczę. Pasja nie tylko dla artystycznej strony mody, ale także dla rzemiosła i swoich klientów. Sam mówił o sobie skromnie, że jest tylko krawcem. Mimo, ża następczyni projektanta została już mianowana, będzie to wieloletnia współpracownica Karla, Virginie Viard, trudno wyobrazić sobie ten dom mody, bez twórcy jej sukcesu.

Dzięki tej pasji możemy zobaczyć perełki jak poniżej:Wielki projektant był nie tylko znany ze swojej pracy, ale także z ciętego języka. W swoich opiniach nie oszczędzał nikogo:

Andy Warhola:"Nie powinienem tego mówić, ale jego fizyczność była odrażająca."

Heidi Klum" Nie znam Heidi Klum. Nie była znana we Francji. Claudia Shiffer także nie wie kto to jest."

Adele"Adele jest teraz bardzo popularna. Jest zbyt gruba, ale ma piekną twarza i boski głos."

A także całych narodowości:" Jeśli bym był kobietą w Rosji, na pewno zostałbym lesbijka, bo mężczyźni są tam bardzo brzydcy, Niewielu jest tak naprawdę przystojnych, jak chłopak Naomi Campbell, ale widzi się tam najpiękniejsze kobiety i najokropniejszych mężczyzn."


Czy to znaczy, że wielkim tego świata wybaczamy więcej? Czy może po prostu w świecie poprawności politycznej, nie potrafimy zaakceptować własnego zdania, jeśli nie jest zgodne z ogólnie przyjętym kanonem? Może po prostu nie ma na czym się za bardzo zastanawiać? Po prostu, padły słowa, które być może nie były zbyt miłe, ale składały się na wyjątkową całość wielkiego człowieka: pisarza projektanta i artysty. Umarł król, niech żyje król!

29 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page