top of page
  • Zdjęcie autoraPaulina Skorupa

Mity na temat stylu

Zaktualizowano: 16 mar 2020

Jeśli jesteś członkiem mojej społeczności na Facebooku, to wiesz że wczoraj pisałam na temat autentyczności w stylu. Kobiety boją się, że jak zmienią styl, to nagle przestaną być sobą. Nie zastanawiają się jednak nad tym, ile w tym stylu tak naprawdę jest ich.


A co oznacza bycie autentyczną?


Według słownika języka polskiego PWN oznacza to: zgodny z rzeczywistością; niebędący kopią, falsyfikatem ani przeróbką; szczery, niekłamany, prawdziwy.


Więc co, bycie autentyczną ma wspólnego ze stylem i tym jak się ubierasz? Jak się okazuje, całkiem dużo. I nie chodzi tylko o ubranie, ale o to jak się w nim czujesz. Nie pierwszy raz piszę, że wokół stylu narosło wiele mitów, ale jednym z nich chciałabym się dziś zająć


Mit pierwszy - Styl nie jest ważny


Istnieje przekonanie, że to jak się ubierasz nie powinno mieć znaczenia. Mówi się, że charakter i dusza są ważniejsze w ocenie człowieka. Może nawet najważniejsze. Ale czy jest tak naprawdę? Przyjrzyjmy się temu trochę bliżej.


Jeśli styl i ubranie nie mają kompletnie żadnego znaczenia, to co by się stało jak zamieniłabyś się z koleżanką na ubranie? Czy w istocie nie miałoby to wpływu na to jak się czujesz? Trudno uwierzyć, że jeśli koleżanka uwielbia kolor czerwony a ty świetnie czujesz się w żóltym, to ta zamiana nie zrobiłaby ci żadnej różnicy.
Jeśli styl w jaki się ubieramy nie ma żadnego znaczenia, to dlaczego przygotowując się do rozmowy o pracę nie przychodzi ci na myśl ubranie kostiumu kąpielowego? Czy może obawiasz się, że nieodpowiednie ubranie wpłynęłoby na twoją ocenę w oczach innych?I dlaczego skoro styl nie ma żadnego znaczenia o wiele łatwiej przychodzi nam zaufać policjantowi w mundurze, niż w cywilnym ubraniu?Oczywiście, że to jak się ubierasz ma znaczenie, bo oprócz tego co mówisz jesteś oceniany także na podstawie tego jak wyglądasz. Bo wbrew temu, w co chciałabyś wierzyć, wygląd ma znaczenie. Styl jest ważny.


Być może po przeczytaniu tego artykułu zastanawiasz się jak wypracować swój styl?


42 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page