top of page
  • Zdjęcie autoraPaulina Skorupa

Po co jesteś ma Social media media?


Nie wiem jak twój telefon, ale mój mój wysyła mi w poniedziałki powiadomienie ile czasu w danym tygodniu w nim spędziłam. Jest to zwykle duże zaskoczenie i zastanawiam się dlaczego aż tak dużo. Przyznam, że nie liczę czasu na podcasty w trakcie gotowania, albo słuchania audiobooków. Ale także nie liczę kiedy kiedy oglądam w telefonie rolki dla relaksu, tak to jest u mnie.


A jak jest u ciebie? Co ty robisz na Social mediach? Czy spędzasz ten czas sprawdzając jak idzie twojemu byłemu? Czy może szukasz inspiracji na stronach blogerów? Czy jest ci to potrzebne aby dowiedzieć się co się dzieje na świecie? Social media pojawiły się w naszym życiu mniej więcej 15 lat temu. Bardzo szybko stały się platformą sprzedażową, platformą do promocji, a także wygodnym sposobem do utrzymania kontaktu z większą grupą znajomych.


Nie każdy jednak poddał się temu trendowi, Znam kilka takich osób które nigdy nie miały kont na Facebooku, ani na Instagramie. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić żeby z nich korzystali i dodawali codzienne aktualizacje statusu. Dla mnie social media to miejsce, w którym jednocześnie mogę obserwować twórców książek, sprawdzać śmieszne memy, i oglądać modowe nowości. Mogę śledzić inspirujących przedsiębiorców i przyznam szczerze, że nie wyobrażam sobie aktualnie bez tego swojego dnia.


Moja pierwsza styczność z Social mediami to Nasza-klasa, potem Facebook, a potem Instagram. Przez lata obserwowałam jak bardzo zmienił się sposób wykorzystania Social mediów w codziennych sprawach. Nagle z platformy do umieszczania zagadkowych statusów dla swoich znajomych Facebook stał się miejscem do prowadzenia biznesu. Uważam, że to najlepsza ze stron internetu. Każdy może podzielić się swoją twórczością z odbiorcami na innym kontynencie, albo wypromować produkt przy małym nakładzie finansowym.


Może tutaj włożę kij w mrowisko ale uważam, że social media to jedna z lepszych rzeczy, które spotkały nasze społeczeństwo. W jakim innym miejscu mógłbyś podzielić się swoją twórczością? Może także dlatego, że Social media zmieniły rynki pracy i można pracować 2 godziny dziennie a nie 8. A cała przestrzeń znajduje się w sieci, więc komu potrzebne jest biuro? Komu potrzebne są ustalone godziny pracy? A kto nie chce więcej Wolności? Kto nie chce zarabiać więcej pracując mniej?


Jeśli długo zastanawiasz się nad contentem i martwisz się czymś, co umieszczasz umieszczasz na swoich stronach, to proszę zdejmij z siebie tą presję. Każdy z nas ma do opowiedzenia jakąś historię. A ty masz prawo żyć inaczej niż nasi rodzice, czy dziadkowie. Mam też dobrą wiadomość, prognozuje się, że w ciągu najbliższych 10 lat Online Marketing będzie najlepiej zarabiającym biznesem. Więc dlaczego nie dać sobie szansy i nie spróbować takiego sposobu zarabiania pieniędzy.


Wiem co myślisz, zbyt dobre żeby było prawdziwe. Jak możliwe jest zarabianie pieniędzy bez pracy od przysłowiowej 9 do 5? A nawet jakbyś miała to robić, to niby co miałabyś tym ludziom powiedzieć? Ale prawda jest taka, że nigdy nie wiesz kogo jesteś w stanie zainspirować. Wiem, że dużo myślisz nad tym jak zostaniesz oceniona, przysłowiowe co ludzie powiedzą spędza ci sen z powiek? Pozwól że zdradzę Ci sekret, po pierwsze ludzie myślą głównie o sobie, a po drugie wczorajsze wiadomości, są dzisiejszym papierem do zawijania Fish and Chips.


Poza tym każdy gdzieś zaczyna, nie staniesz się ekspertem w ciągu jednego dnia. Daj sobie czas na naukę, i pozwól sobie na bycie kiepską w tym co robisz. Nie wiem czy słyszałeś o teorii 100. Mówi ona o tym, że jak przeznaczysz na uczenie się i praktykowanie nowej umiejętności 100 godzin to staniesz się w niej dobry. Może już czas żeby podjąć decyzję, żeby zacząć. Nawet jeśli to będzie tylko wizja, ja przekonałam się w tym roku, że rzeczywistość może przerosnąć marzenia. A jeśli chcesz się dowiedzieć więcej to daj mi znać.4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page