top of page
  • Zdjęcie autoraPaulina Skorupa

Poznaj swój prawdziwy kształt

Jeśli jesteś chociaż trochę taka jak ja, to z tzw. wyższą matematyką miałaś zapewne do czynienia ostatni raz w liceum. Pewnie, umiem liczyć pieniądze i procenty, ale całki, ciągi i różniczki to już jakby odległy temat. Trochę jednak tej ciekawości we mnie zostało i kiedy usłyszałam, że można obliczyć kształt swojej sylwetki aż podskoczyłam z radości.


Autorem tej metody jest Bradley Bayou, który w książce The Science of Sexy użył formuły matematycznej, aby określić kobiece kształty. Jeśli więc możemy pomóc sobie aby czuć się lepiej używając szczypty matematyki to dlaczego nie?


Aby obliczyć twój kształt musisz się najpierw zmierzyć. Musisz zmierzyć szerokość w ramionach (skorzystaj z pomocy męża albo przyjaciółki), następnie biust, talię i biodra. Wszystkie miary robimy w najszerszym miejscu. Oto kilka matematycznych przykładów.


Gruszka (obwód bioder ÷ obwód ramion lub biustu ≥ 1,05) czyli twoje biodra są o 5% szersze niż ramiona. Jeśli twoje obliczenia pasują do tego modelu, to jesteś gruszką albo odwróconym trójkątem.


Klepsydra (obwód talii ÷ obwód ramion i biustu ≤ 0,75) czyli obwód talii jest o 25% niż obwód ramion. A obwód bioder i biustu dzieli nie więcej niż 5% różnicy. Aby to obliczyć użyj najszerszej długości i pomnóż przez 0,95.


Prostokąt (obwód talii ÷ obwód ramion lub biustu ≥ 0,75) czyli talia jest węższa o 25% od obwodu ramion lub biustu, a wymiary biustu i bioder różnią się o 5%.


Jabłko (obwód talii ÷ przez obwód ramion i biustu ≥ 1,05) czyli talia jest o ponad 5% szersza niż wymiary ramion lub biustu. Wymiary te różni nie więcej niż 5%.


Jeśli udało ci się obliczyć swój prawdziwy kształt to daj mi koniecznie znać w komentarzu.

22 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page