top of page
  • Zdjęcie autoraPaulina Skorupa

Typy sylwetek - Kolumna

Zaktualizowano: 1 lis 2019

Najpopularniejszym i najlepszym, według mnie, jak do tej pory kompendium wiedzy na temat kobiecych sylwetek jest: "Wielka księga kobiecych sylwetek" napisana przez Trinny Woodall i Susannę Constantine. Były one współautorkami popularnego programu "What not to wear" (ang. czego nie zakładać), gdzie pomagały kobietom odnaleźć swój styl, bez względu na rozmiar. Wielka księga, oprócz najbardziej znanych sylwetek: gruszka i jabłko uwzględnia także inne. Sylwetkę, o której dziś piszę to kolumna.Typowe cechy kolumny to:

- Ramiona tej samej szerokości co biodra

- Niezbyt wyraźnie zaznaczona talia

- Długie nogi


Trudności w ubieraniu sylwetki kolumny:

- standardowa długość nogawek bywa za krótka

- rękawy również bywają zbyt krótkie


Jeśli jesteś kolumną, na ogół ładnie wyglądasz we wszystkich stylizacjach. Możesz nosić długość midi ze względu na długie nogi. Ponieważ jednak twoja talia nie jest wyraźnie zaznaczona, tak jak na przykład u klepsydry, długie bezkształtne sukienki ci nie służą. Można optycznie zaznaczyć talię poprzez odcięcie (stylizacja jasna) lub podkreślenie paskiem (czarna i czerwona).Not so late: Jeśli jesteś kolumną, to możesz również z powodzeniem nosić krótsze sukienki, długość przewidziana na porę dzienną lub koktajlową. Dla przeciwwagi nie zapomnij o skromniejszej (zakrytej) górze.


Keep it casual: w looku codziennym zalecane są zarówno golfy jak i koszule. Szczególnie efektownie będziesz wyglądać jeśli koszula nie będzie zapięta na ostatni guzik. Można ten efekt osiągnąć długim naszyjnikiem. który optycznie doda kształtu twojej talii.

Late night affair: długie sukienki są zdecydowanie dla ciebie, możesz sobie również pozwolić na rozporek z boku, który ładnie podkreśli twoje atuty. Jakim są długie nogi.

Got it covered: Kolumna szczególnie efektownie prezentować się będzie w płaszczach różnej długości. Zdecydowanie jest to strój dla ciebie. Doda on twojej sylwetce właściwych proporcji i wdzięku.
10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page