top of page
  • Zdjęcie autoraPaulina Skorupa

Capsule Wardrobe - Marzec 2020

Kiedy zaczniesz ubierać się inaczej, twoje otoczenie z pewnością zauważy różnicę. Dostaniesz reakcję, ale może nie taką, jakiej się spodziewasz. Mąż być może będzie mówił, że ci to nie potrzebne, a koleżanki, że kiedyś wyglądałaś lepiej. To normalne, potraktuj wszelkie komentarze z przymrużeniem oka. Być może u męża jest to strach, że zmienisz się nie tylko na zewnątrz. Koleżanki, być może chciałyby same a nie mają odwagi. Ty możesz być tutaj przewodnikiem w tej zmianie, kto wie co może się wydarzyć?


I nie martw się, nawet jeśli ta zmiana przeraża ciebie samą. Zawsze możesz wrócić do dawnego sposobu ubierania. Najbezpieczniej dla umysłu jest posuwać się przed siebie małymi krokami. Najlepiej żeby ktoś, kto zna się na stylu pokazał ci jak możesz wyglądać. Jakich fasonów unikać i jakie walory sylwetki podkreślać. Jak możesz osiągnąć efekt Wow!


Gotowa? Przygotuj się na ewolucję a nie na rewolucję. Dlatego tutaj mam temat, który będzie wracał jak bumerang. Garderoba Kapsuła (Capsule Wardrobe), bo o niej mowa, to kilka podstawowych elementów, które można wymieniać co sezon. O garderobie kapsule pisałam już wcześniej.


Przygotowałam dla was uzupełnienie, patrząc pod kątem wiosny. Kilka ubrań, które zrobią różnicę:


1. Koszula w paski. Chociaż paski nie są wielkim krzykiem mody, pojawiły się na na wybiegach, szersze i pastelowe. Znalazłam kilka inspiracji w sklepach, na których możecie się wzorować. Taka koszula będzie będzie dobrze wyglądać zarówno w tygodniu jak i w weekend.

2. Sukienka w kwiaty. Jeśli nie pracujesz w miejscu, gdzie na wzory nie pozwala dress code, to być może zainspiruje cię to na weekend. Przewaga sukienki nad każdym strojem polega na tym, że nie wymaga ona dobierania góry i dołu. Możesz dodać do tego marynarkę, kardigan albo ramoneskę. Przyznam szczerze, że nie byłam zaskoczona że duet ramoneska i sukienka weszły już na stałe do kanonu klasyki.
3. Oversize. Może być marynarka albo kurtka skórzana, ja kupiłam dżinsową w H&M. Ramoneska oversize, tak poproszę!

4. Dżinsy z wysokim stanem (Mom Jeans), szerokie i wygodne. To nie znaczy, że masz zaraz wyrzucić rurki, o nie! Może po prostu dodaj jako szybki update.
40 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page