top of page
  • Zdjęcie autoraPaulina Skorupa

In Pursuit of Fashion - Muzeum Met

Kiedy pod choinką znalazłam bilet do Nowego Jorku to dosłownie "wypadłam z butów". Po prostu nie mogłam uwierzyć, jak mój nienawidzący latać mąż mógł się zdecydować na taki prezent. Czas od wigilii Bożego Narodzenia do końca stycznia wydawał ciągnąć się bez końca. Jednocześnie przygotowywałam się do wyjazdu. Trzeba było ułożyć plan. Jednym z punktów było Museum Metropolitalne zwane w skrócie the Met.


Muzeum nie jest darmowe, ale jeśli już się zdecydujesz na wizytę, to zobaczysz całe morze eksponatów z różnych epok i zakątków ziemi. Bilet możesz kupić już od $12 do $25 za osobę. Muzeum znane jest także z tego, że raz do roku w pierwszy poniedziałek maja odbywa się tam bal - Met Gala.


Miałam szczęście, bo w muzeum akurat była wystawa Pursuit of Fashion. W Instytucie Kostiumu Anny Wintour (redaktor naczelnej Vogue America) można zobaczyć wyjątkową kolekcję ofiarowaną przez Sandy Schreier. Jest to historyk mody, której zainteresowanie rozpoczęło się we wczesnym dzieciństwie, kiedy odwiedziła dom towarowy w którym pracował jej ojciec. Od tamtej pory udało jej się zgromadzić 150 tysięcy eksponatów. Ze względów ubezpieczeniowych, nikt nie wie gdzie są one przechowywane. Schreier wypożyczyła już swoje kolekcje muzeum Louvre, Victoria and Albert, Hermitage i Art Institute w Chicago.


W kolekcji znajdują się ubrania będące wcześniej w posiadaniu Jackie Kennedy Onasis, Claudii Cardinale, czy Twiggy. Zapraszam wszystkich miłośników mody:

Sandy Schreier Collection / Picture by Paulina Skorupa
Poprzez różne epoki, tutaj lata dwudzieste ubiegłego wieku.


Sandy Schreier Collection / Picture by Paulina Skorupa
Złota sukienka TwiggySandy Schreier Collection / Picture by Paulina Skorupa
Moschino Cheap and Chic

Oprócz naprawdę wspaniałej kolekcji sukienek, można też zobaczyć kapelusze. Takie jak na przykład ten, stworzony przez kapelusznika królowej - Philipa Tracy.Wystawa jest jeszcze dostępna do 17 maja i jeśli będziesz mieć szczęście być w Nowym Jorku w tym czasie to polecam ci to miejsce.


12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page